Sanayi tipi halılar ya da makine üretimi halılar kendi içerisinde farklı onlarca çeşide ayrılır. Günlük hayatta, ev ve iş yerlerinde sıkça kullanılan bu halılar üzeri leke olduğunda detaylı bir temizliğe ihtiyaç duyabilir.

Emirgan halı temizleme firması bu ihtiyacınız en iyi şekilde karşılanmaktadır. Makine halıları, size söylenen zamanda etkili dezenfekte edilir. İşlem sırası hakkında bilgi olması açısından;

sanayi-tipi-hali-yikama
sanayi tipi halı yıkama
  • Adres ve zaman belirlemesi yapılır. İş yerlerinde işleyişin engellenmemesi dikkate alınır.
  • Yerinde yıkama olmayacaksa halılarınız evden alınarak yıkama merkezlerine getirilir.
  • Halılar çeşitlerine uygun olarak ayrılır. Farklı makine ve deterjanlar uygulanır.
  • Temizleme öncesinde toz alınır, zor lekelerin durumuna bakılır.
  • Yıkama ve durulama işlemleri yapılır
  • Halılarınız zamanında teslim edilir.

Alan büyüklüğüne göre personel temin edilerek süreç kısaltılır.

Halıların yıkanması birtakım ön hazırlık sürecinden geçer. Bu hazırlık döneminin yapılmasının nedeni halıların zarar görmesinin engellenmesidir.  Her halı aynı yöntemle yıkanmamalıdır. Çünkü bazı halıların üretim tekniği, üretimde kullanılan malzemeleri farklıdır. Bu farklılık, temizlik uygulamalarında da farklılıkları beraberinde getirir. Örneğin antika halılar, el yapımı özel işleme halılar, mürekkep özellikleri açısından diğer halılardan farklıdır. Temizlikleri sırasında da vakum gibi yöntemlerden yararlanılır. Ancak bu halıların normal kullanımda ya da bekletilirken, özenli işlem görmesi gerekir. Yani halı sahibi, bu malzemeleri belirli aralıklarla bakıma sokmalıdır. Böylece daha uzun vadede temizlik işlemine ihtiyaç duyar. Ancak sanayi tipi halılarda da yine sınıflandırma yapılmaktadır.

emirgan-hali-yikama-fabrikasi
emirgan halı yıkama

Her sanayi tipi halı da aynı deterjan ve yöntemle yıkanmaz.  Makine üretimi halılar kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılır. Yine malzeme ve boya hassasiyeti bu çeşitlilikte etkilidir. Yıkama süreci de halı tipine göre belirlenir. Genel fikir olması bakımından halı yıkama işlemlerinde önce adres bilgileri alınır ve belirli bir zaman verilir.   Daha sonra halı yıkama merkezine getirilen halılar sınıflandırılıp makineye yerleştirilir. Burada yıkama, durulama ve kurutma işlemleri yapılır.  Genel kontrollerden sonra da halınız teslim edilir.

Visits: 16